Przydomowy plac zabaw – jaki powinien być? Podpowiadamy

Plac zabaw w ogrodzie

Ogród to niewątpliwie ogromny atut i moc możliwości. Aby skorzystały z niego także dzieci, warto poświęcić im odrobinę przestrzeni i zorganizować przydomowy plac zabaw. Maluchy na pewno będą zachwycone, a warto wspomnieć również o tym, iż zabawy na świeżym powietrzu oznaczają wiele zalet dla zdrowia i rozwoju dzieci. To także spokój rodziców, którzy mogą kontrolować czy ich dziecko jest bezpieczne. Jaką jednak nawierzchnię wybrać i co powinno znaleźć się na takim placu zabaw? Podpowiadamy.

Piasek – bezpieczna nawierzchnia

Wybór odpowiedniej nawierzchni ma bardzo duże znaczenie dla komfortu i bezpieczeństwa dziecka. Plac zabaw na piasku to często wybierane przez rodziców rozwiązanie. Dlaczego? Bowiem jest to powierzchnia najbezpieczniejsza. Nawet, jeśli dziecko potknie się i wywróci, nie zedrze sobie skóry i uniknie bólu oraz ran. To także rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie dodatkowej możliwości wspaniałej zabawy. Taki plac zabaw jest bowiem jednocześnie ogromną piaskownicą. Dzieci uwielbiają zabawy w piasku. Tego rodzaju nawierzchnia wydaje się więc najlepszym rozwiązaniem.

Tego nie może zabraknąć

Każdy wie, iż dzieci uwielbiają zabawę. Ta na świeżym powietrzu wydaje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Warto zapewnić dziecku odpowiednie zabawki, dzięki którym czas spędzony na przydomowym placu zabaw będzie doskonały. Tego nie może zabraknąć:
Huśtawki – mile kołyszą i pozwalają podziwiać świat z ciekawej perspektywy. Wielu małych odkrywców uwielbia bujać się na huśtawkach.
Domek – dzieci lubią naśladować dorosłych, a taki domek doskonale się do tego nadaje. Może być nie tylko domem, ale pełnić również inne funkcję, na przykład zamienić się w szkołę. Możliwości jest wiele, wystarczy jedynie odpowiednio zaaranżować wnętrze domku zabawki.
Zjeżdżalnia – coś dla wielbicieli ekstremalnych dziecięcych przeżyć. Taka zjeżdżalnia jest dla dziecka tym samym, czym dla osoby dorosłej atrakcje w wesołych miasteczkach. Zjeżdżalnia musi więc pojawić się w przydomowym placu zabaw.
Podczas urządzania placu zabaw w ogrodzie, warto zapytać swoją pociechę o zdanie. Z pewnością chętnie będzie uczestniczyć w planowaniu aranżacji

 

Możesz również polubić…